Marbodal Västra Frölunda Göteborg

Öppet idag
10.00 - 18.00
Besök
Topasgatan 3
421 48 Västra Frölunda

Öppettider

Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Söndag

Specialöppettider

  • 11.00 - 16.00
  • Stängd
  • Stängd
  • 11.00 - 16.00
  • Stängd
  • 11.00 - 16.00
  • 11.00 - 16.00
  • Stängd
  • Stängd
Varmt välkomna till oss! Ellen, Kajsa, Kristina, Moa, Amanda & Cassandra

Besöksadress

Topasgatan 3
421 48 Västra Frölunda
Öppna i Google Maps

Kontakt

info@marbodalvf.se
Tel:031-7573550

Följ oss

facebook instagram

Upplev köket du drömmer om. Hos oss kan du se och inspireras av våra kök på plats. Luckorna i butik kan skilja sig från bilderna nedan. Hör av dig om du vill veta mer!

Möt oss på Marbodal Västra Frölunda Göteborg

Moa Appelros
Moa Appelros
Köksdesigner moa.appelros@marbodalvf.se 031-757 35 55
Amanda Hofsten
Amanda Hofsten
Köksdesigner amanda.hofsten@marbodalvf.se 031-757 35 56
Kajsa Flodin
Kajsa Flodin
Köksdesigner kajsa.flodin@marbodalvf.se 031-757 35 51
Ellen Gabrielsson
Ellen Gabrielsson
Butikschef/Köksdesigner ellen.gabrielsson@marbodalvf.se 031-757 35 52
Kristina Hilmersson
Kristina Hilmersson
Köksdesigner kristina.hilmersson@marbodalvf.se 031-757 35 53
Felicia Larsson
Felicia Larsson
Mammaledig (Köksdesigner) felicia.larsson@marbodalvf.se
Cassandra Berg
Cassandra Berg
Mammaledig (Butikschef/Köksdesigner) cassandra.berg@marbodalvf.se 031-757 35 54

Marbodal på Blocket

Vi vill underlätta för gamla Marbodal-kök att få ett nytt liv. Därför samlar vi utställningskök och tillbehör, som Marbodals återförsäljare säljer, i vår Blocket-butik.
Se aktuell utförsäljning just nu.

Välkommen att träffa oss på det sätt som passar dig bäst

Från idé till färdigt kök - Vi hjälper dig hela vägen

Du får alltid en erfaren köksdesigner som hjälper dig att ta dina idéer till verklighet med allt från idéer, ritningar, beställning och leverans.

Certifierad montör

Marbodal har hundratals certifierade montörer i hela landet. De är utbildade i vårt sortiment och byggmetoder vilket ger dem kunskaper för en effektiv montering. Genom att välja en certifierad montör kan du känna dig trygg med att ditt kök kommer att monteras på rätt sätt.

Ett kök från Marbodal är alltid en trygg affär

Om en franchisetagare till Marbodal inte har möjlighet att fullfölja en köksleverans enligt avtal går Nobia Svenska Kök AB (Marbodal) in som part i köpeavtalet och fullföljer affären, en eventuell slutlikvid betalas till Nobia Svenska Kök AB vid fullgjord köksleverans. Du skall alltid kunna känna dig trygg med din affär hos Marbodal.