Marbodal Västra Frölunda

Välkommen till Marbodal Västra Frölunda!

Kom in till Göteborgs trevligaste köksbutik.

Vi som arbetar här är professionella kökskonsulter och genuint intresserade av kök. Vår uppgift är att ge dig inspiration och att hjälpa dig skapa ett kök som passar just dina behov och din livsstil. Låt oss förverkliga dina köksdrömmar med plats för livet!

Ramsvik svartbets/ek

Vi gör gärna kostnadsfria hembesök

Genom ett hembesök kan våra köksdesigners säkerställa alla mått och andra faktorer som kan påverka kökets utformning. Det ger även uppslag till nya idéer och tankar i processen.

Offert direkt

Våra köksdesigner ritar snabbt upp ditt kök och du kan få en offert direkt vid mötet. Mät rummet samt märk ut fönster, dörrar, avlopp och fläkt och boka ett möte hos oss. Känner du dig osäker så är det bara att kontakta oss i butiken för vägledning.

Certifierad montör

Marbodal har hundratals certifierade montörer i hela landet. De är utbildade i vårt sortiment och byggmetoder vilket ger dem kunskaper för en effektiv montering. Genom att välja en certifierad montör kan du känna dig trygg med att ditt kök kommer att monteras på rätt sätt.

Kontakt

Topasgatan 3
421 48 Västra Frölunda

Telefonnr: 031-361 86 07

E-postadress: info@marbodalvf.se

Webbadress: www.marbodal.se/vastra-frolunda

Öppettider

måndag
tisdag
onsdag
torsdag
fredag
lördag
söndag
Ramsvik svartbets/ek

Varmt välkomna till oss!

Cassandra, Felicia, Kristina, Ellen, Evelina, Lotta och Ida

Våra medarbetare

Cassandra Berg

Cassandra Berg

Mammaledig (Butikschef/Köksdesigner)

031-757 35 54

cassandra.berg@marbodalvf.se

Kristina Hilmersson

Kristina Hilmersson

Biträdande Butikschef/Köksdesigner

031-757 35 51

kristina.hilmersson@marbodalvf.se

Felicia Nilsson

Felicia Larsson

Köksdesigner

031-757 35 52

felicia.larsson@marbodalvf.se

Evelina Ladänges

Evelina Ladänges

Mammaledig (Köksdesigner)

031-757 35 50

evelina.ladanges@marbodalvf.se

Lotta Ericzon

Lotta Ericzon

Köksdesigner

031-757 35 55

lotta.ericzon@marbodalvf.se

Ellen Gabrielsson

Ellen Gabrielsson

Köksdesigner

031-757 35 53

ellen.gabrielsson@marbodalvf.se

Ida Runnquist

Köksdesigner

031-757 35 50

ida.runnquist@marbodalvf.se