Marbodal Sickla

Öppet idag
10.00 - 18.00
Besök
Hesselmans Torg 4
131 54 Nacka

Öppettider

Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Söndag

Besöksadress

Hesselmans Torg 4
131 54 Nacka
Öppna i Google Maps

Kontakt

motesbokningar@marbodalsickla.se
Tel:08-12016760

Upplev köket du drömmer om. Hos oss kan du se och inspireras av våra kök på plats. Luckorna i butik kan skilja sig från bilderna nedan. Hör av dig om du vill veta mer!

Möt oss på Marbodal Sickla

Louise Lennartsson
Louise Lennartsson
Köksdesigner louise@marbodalsickla.se 076-0145084
Jane  Lorenz
Jane Lorenz
Köksdesigner jane@marbodalsickla.se 070-7702575
John  Abbott
John Abbott
Köksdesigner john@marbodalsickla.se 070-4258275
Fredrik Synnermark
Fredrik Synnermark
Köksdesigner & Butiksägare fredrik@marbodalsickla.se 070-7702574
Kathrine Larsson
Kathrine Larsson
Köksdesigner (Föräldraledig) kathrine@marbodalsickla.se 073-6798288
Elin  Limin
Elin Limin
Ekonomiansvarig elin@marbodalkok.se 076-0503044

Marbodal på Blocket

Vi vill underlätta för gamla Marbodal-kök att få ett nytt liv. Därför samlar vi utställningskök och tillbehör, som Marbodals återförsäljare säljer, i vår Blocket-butik.
Se aktuell utförsäljning just nu.

Välkommen att träffa oss på det sätt som passar dig bäst

Från idé till färdigt kök - Vi hjälper dig hela vägen

Du får alltid en erfaren köksdesigner som hjälper dig att ta dina idéer till verklighet med allt från idéer, ritningar, beställning och leverans.

Certifierad montör

Marbodal har hundratals certifierade montörer i hela landet. De är utbildade i vårt sortiment och byggmetoder vilket ger dem kunskaper för en effektiv montering. Genom att välja en certifierad montör kan du känna dig trygg med att ditt kök kommer att monteras på rätt sätt.

Ett kök från Marbodal är alltid en trygg affär

Om en franchisetagare till Marbodal inte har möjlighet att fullfölja en köksleverans enligt avtal går Nobia Svenska Kök AB (Marbodal) in som part i köpeavtalet och fullföljer affären, en eventuell slutlikvid betalas till Nobia Svenska Kök AB vid fullgjord köksleverans. Du skall alltid kunna känna dig trygg med din affär hos Marbodal.