Marbodal Jönköping

Välkommen till Marbodal Jönköping!

Vi hjälper dig med det mesta inom kök, vitvaror, skjutdörrar och garderober. 

Vi hjälper dig att skapa ditt kök efter dina behov och önskemål. Du får ett skräddarsytt och personligt kök med dina egna val av köksluckor, bänkskivor, handtag, vitvaror och övriga tillbehör.
Låt oss inspirera dig och komma med värdefulla tips och råd längs vägen.

Arkitekt plus vit

Vi gör gärna kostnadsfria hembesök

Genom ett hembesök kan våra köksdesigners säkerställa alla mått och andra faktorer som kan påverka kökets utformning. Det ger även uppslag till nya idéer och tankar i processen.

Offert direkt

Våra köksdesigner ritar snabbt upp ditt kök och du kan få en offert direkt vid mötet. Mät rummet samt märk ut fönster, dörrar, avlopp och fläkt och boka ett möte hos oss. Känner du dig osäker så är det bara att kontakta oss i butiken för vägledning.

Certifierad montör

Marbodal har hundratals certifierade montörer i hela landet. De är utbildade i vårt sortiment och byggmetoder vilket ger dem kunskaper för en effektiv montering. Genom att välja en certifierad montör kan du känna dig trygg med att ditt kök kommer att monteras på rätt sätt.

Kontakt

Kämpevägen 24
553 02 Jönköping

Telefonnr: 036-293 97 27

E-postadress: info@starcenter.nu

Webbadress: www.marbodal.se/jonkoping

Öppettider

måndag
tisdag
onsdag
torsdag
fredag
lördag
söndag
<p>Proffsbutik/Lager/Utlastning: <br />Öppettider 07:00-16:00<br />Måndag - fredag (ingång från baksidan)</p><p>Vi har stommar och bänkskivor mm i lager. Dessutom har vi ett snickeri där vi kan göra specialanpassningar.</p>
Ramsvik svartbets/ek

Våra medarbetare

Annika  Karlsson

Annika Karlsson

Ekonomiansvarig

036-173939

annika@starcenter.nu

Ajgyl Los

Ajgyl Los

Köksdesigner

036-173935

ajgyl@starcenter.nu

Simone  Pettersson

Simone Pettersson

Köksdesigner

036-173932

simone@starcenter.nu

Benny  Andersson

Benny Andersson

Lagerchef

036-173938

benny@starcenter.nu

Anna  Hildingsson

Anna Hildingsson

Kitchenaid

036-173937

anna.h@starcenter.nu

Christer  Eriksson

Christer Eriksson

Projektansvarig/Säljare

036-173933

christer@starcenter.nu

Urban Karlsson

Urban Karlsson

VD/Köksdesigner

036-173931

urban@starcenter.nu

Daniel  Griffiths

Daniel Griffiths

Butikschef/Köksdesigner

036-173936

daniel@starcenter.nu

Anna Thunblom

Anna Thunblom

Köksdesigner

036-173934

anna@starcenter.nu